Šachisté si připomněli prof. Miroslava Šimandla

V sobotu 9. prosince 2017 se konal v Centru logických her v budově Fakulty aplikovaných věd již druhý ročník šachového memoriálu, který byl uspořádán na počest prof. Miroslava Šimandla.

Prof. Šimandl byl nejen prorektorem ZČU, ale rovněž mimořádným vědcem a učitelem a též vynikajícím šachistou. Turnaj proto symbolicky zahájili krátkou vzpomínkou na něho jeho dlouholetý přítel a současně mezinárodní šachový mistr, pan Josef Juřek, a manželka pana profesora, paní Miloslava Šimandlová, která na závěr turnaje rovněž předala ceny nejúspěšnějším hráčům.
Tohoto šachového memoriálu se zúčastnilo celkem 44 hráčů, kteří se mezi sebou utkali v devíti kolech, ve kterých měli na sehrání svých partií každý max. 25 minut. Vítězem turnaje se stal se 7,5 body Jiří Gregor z Neratovic následovaný sedmibodovými hráči Sokola Klatovy Jonášem Eretem a Martinem Simetem. Nejúspěšnější ze studentů ZČU, Jiří Hájek z ŠK Přeštice, se umístil na celkově šestém místě, nejlepším hráčem do 15 let byl vyhlášen Petr Flajšman z ŠK Dvorec, nejlepším hráčem nad 60 let Ladislav Winkelhöfer z ŠK Líně a nejlepší hráčkou se stala Jana Langmajerová z ŠK 64 Plzeň.
Tento šachový turnaj byl uspořádán Fakultou aplikovaných věd a Katedrou tělesné výchovy a sportu ve spolupráci s Šachovým klubem 64 Plzeň, ceny do turnaje věnoval rektorát Západočeské univerzity v Plzni.

13.12.17
  • IMAG6630