Přejít k obsahu

Kde nás najdete

Sídlo Fakulty aplikovaných věd se nachází ve vysokoškolském areálu v Univerzitní ulici v Plzni na Borských polích.

mapa_ZCU_velka_zlata_web

Doprava k budově FAV autem, autobusem č. 29 nebo trolejbusem č. 15

Autem

Přijeďte na ulici Folmavská a na světelné křižovatce u Bauhausu odbočte k budově Fakulty aplikovaných věd. Parkoviště je přímo u budovy FAV. 
 

Autobusem a městskou hromadnou dopravou z centrálního autobusového nádraží - CAN

Tramvají č. 2 (směr Světovar) na zastávku Sady Pětatřicátníků, zde přestoupte na tramvaj č. 4 (směr Bory). Na zastávce Náměstí Míru přestoupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce Goldscheiderova, vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.
 

Vlakem a městskou hromadnou dopravou z hlavního vlakového nádraží

Varianta 1

Trolejbusem č. 15 (směr Nová hospoda) ze zastávky Hlavní nádraží jeďte na zastávku NC Borská pole, dále pěšky kolem nákupního centra Bauhaus (cca 11 min chůze k nové budově FAV).

Varianta 2
Tramvají č. 2 (směr Skvrňany) nebo 1 (směr Bolevec) na zastávku Hlavní pošta, přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Bory). Na zastávce Náměstí Míru přestoupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce Goldscheiderova, vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.

 

Cesta k budově fakulty v univerzitním areálu po příjezdu autem nebo autobusem č. 30 nebo 24

 mapka-areal-zcu-NTIS

  • Od zastávky autobusu Západočeská univerzita“ se vydejte po dvouproudé cestě pro pěší k hnědé budově.
  • Před vchodem se dejte doprava a jděte na křižovatku na rohu hnědé budovy.
  • Na křižovatce zahněte doleva a projděte pod mostkem mezi hnědou budovou a budovou knihovny.
  • Pokračujte rovně cestičkou přes alej a chodníkem k budově FAV (cihlová barva).
  • Jděte kolem budovy na roh u Bauhausu, zatočte doleva a přejděte nádvoří až ke vrátnici.

Autem

Přijeďte na ulici Univerzitní a odbočte na parkoviště univerzitního areálu. 
 

Autobusem a městskou hromadnou dopravou z centrálního autobusového nádraží - CAN

Varianta 1
Tramvají č. 2 směr Světovar na zastávku Sady Pětatřicátníků, přestupte na tramvaj č. 4 směr Bory. Z konečné tramvaje 4 pěšky nebo autobusem č. 30 nebo č. 24 směr Borská pole do zastávky Západočeská univerzita.

Varianta 2
Tramvají č. 2 směr Světovar na zastávku Sady Pětatřicátníků, zde přestoupte na tramvaj č. 4 (směr Bory). Na zastávce Náměstí Míru přestupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce Goldscheiderova, vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.
 

Vlakem a městskou hromadnou dopravou z hlavního vlakového nádraží

Varianta 1
Trolejbusem č. 11 (směr CAN),15 (směr Nová hospoda),16 (směr Sídliště Bory)  ze zastávky Hlavní nádraží jeďte na zastávku U práce, přestupte na tramvaj č. 4 (směr Bory). Na konečné tramvaje č.4 přestoupte na autobus č. 30 nebo č. 24 směr Borská pole a jeďte do stanice Západočeská univerzita. Z konečné tramvaje č. 4 nebo za zastávky Dvořákova je možné jít k areálu ZČU i pěšky cca 11 min chůze.

Varianta 2
Tramvají č. 2 (směr Skvrňany) nebo 1 (směr Bolevec) na zastávku Hlavní pošta, přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Bory). Z konečné tramvaje č. 4 autobusem č. 30 nebo č. 24 směr Borská pole do stanice Západočeská univerzita. Z konečné tramvaje č. 4 nebo za zastávky Dvořákova je možné jít k areálu ZČU i pěšky cca 11 min chůze.

Varianta 3
Trolejbusem č. 15 (směr Nová hospoda) ze zastávky Hlavní nádraží jeďte na zastávku NC Borská pole, dále pěšky kolem nákupního centra Bauhaus (cca 11 min chůze k nové budově FAV).

Varianta 4
Tramvají č. 2 (směr Skvrňany) nebo 1 (směr Bolevec) na zastávku Hlavní pošta, přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Bory). Na zastávce Náměstí Míru přestoupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce Goldscheiderova, vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.

 

Aktuální informace o provozu městské hromadné dopravy naleznete na stránkách http://www.pmdp.cz/.

Kontakty   Rozmístění budov univerzity ve městě

Patička