Přejít k obsahu

Napsali nám

Absolventi / Studenti

„Ráda bych Fakultě aplikovaných věd a zejména pak Katedře mechaniky (KME) poděkovala za podporu během studia a podělila se s nimi o radost ze složení písemné autorizační zkoušky ve Velké Británii.

Po absolvování studia na FAV v roce 2015 a v návaznosti na svůj Erasmus pobyt jsem se přestěhovala do Manchesteru a začala zde pracovat jako statik stavebních konstrukcí. Na začátku tohoto roku jsem se pokusila o první část autorizace u „The Institution of Structural Engineers“ (IStructE) a nyní v dubnu jsem dostala výsledky o úspěšném složení. IStructE je jedna z největších, nejstarších a nejrespektovanější světových organizací, která sdružuje statiky z více než sto zemí. Autorizační zkouška se skládá ze dvou částí, písemné a ústní, a právě písemná část je považována za nejtěžší z celého procesu. Koná se dvakrát do roka ve zkouškových centrech po celém světě a každý rok se jí účastní kolem jednoho tisíce inženýrů s průměrnou úspěšností kolem 30 %.

Věřím, že právě díky přístupu a vědomostem, které jsem na FAV získala, jsem byla schopna zdárného složení napoprvé a s relativně krátkou dobou praxe v oboru. Při studiu jsem dostala velmi dobré základy ve všech částech, které byly u zkoušky potřeba. S odstupem času opravdu oceňuji, jakou širokou škálu znalostí jsem na fakultě získala, a vážím si svých učitelů jako velkých odborníků. Nabyté studijní znalostí využívám v každodenním pracovním životě a budu z nich také čerpat u ústní části autorizace, které mě čeká nadcházející podzim.

Fakulta aplikovaných věd a Katedra mechaniky mají velký potenciál pro velmi úspěšné absolventy, a jsem moc ráda, že jsem si studium zde vybrala.“

 

Ing. Klára Ludínová

3. června 2019

Účastníci exkurzí

„S exkurzí jsme byli více než spokojeni. Loni jsme kromě katedry mechaniky a fyziky navštívili ještě laboratoř holografie a laboratoř, v níž se snímají mozkové vzruchy a studenti si ovládali tak lokomotivu na kolejišti. To bylo také zajímavé (a trochu mi to možná chybělo). Letos byla nová návštěva na katedře geomatiky. Celkově byla exkurze příjemná, zejména děkujeme za dopravu. Studenty exkurze jednoznačně zaujala. Budeme se těšit zase příští rok.“

 

Mgr. David Zenkl

26. května 2019

"Exkurze proběhla velice dobře, lektoři byli vstřícní, laskaví a žákům se na FAV líbilo (kromě hejblat, která některá znají, je zaujala i analýza krevního oběhu - skvělá). Děkujeme."

Ing. Petr Hlávka

24. září 2019

"Moc děkuji za zorganizování naší prohlídky na FAV ZČU v Plzni. Prohlídka se moc líbila, jak našim partnerům z gymnázia v Deggendorfu, tak i našim žákům. Řada z nás byla vůbec poprvé v prostorách FAV a byli jsem ohromeni vybaveností budovy i laboratoří. Byla jsem pyšná, že něco takového můžeme Němcům ukázat. Velmi vhodné bylo praktické vyzkoušení si dronů a robotů v oddělení kybernetiky a zábavná byla obzvlášť prezentace virtuální reality v oddělení informatiky. Myslím, že i několik našich studentek jste inspirovali pro další studium.Moc si vážím toho, že se nám osobně věnoval i pan doc. Baroch. Vůbec přístup Vašich pedagogů je ukázkový. Můj syn, ač ještě středoškolák, chodí na konzultace k panu doc. Vimrovi, který mu pravidelně věnuje hodinu svého času."


Mgr. Jitka Pekárová, Ph.D.

4. listopadu 2019

Patička